Facebook link

Ośrodek narciarski Polana Sosny - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Ośrodek narciarski Polana Sosny

Ośrodek narciarski Polana Sosny

Dzieci na stoku.
os. Polana Sosny 1, 34-441 Niedzica Region turystyczny: Pieniny i Spisz
tel. +48 183347760
tel. +48 500501701
tel. +48 519337124
Czerwona, niebieskie i zielone – takie są trasy zjazdowe w stacji narciarskiej Polana Sosny. Do tego trzy wyciągi orczykowe oraz trasa snowboardowa, wypożyczalnia i serwis, a także dwie szkółki narciarskie.

Stok jest oświetlony, ratrakowany, a może być też sztucznie dośnieżany. W dodatku malowniczo „wpada” do Jeziora Sromowieckiego. Na polanie Sosny świetnie czują się doskonale jeżdżący na nartach i snowboardzie - zwykle mierzą się z szybką czerwoną trasą wytyczoną wzdłuż czterystumetrowego orczyka. Nieco mniej wprawni wybierają łagodną niebieską trasę z lewej strony wyciągu lub okrężny, widokowy 800-metrowy zielony „szlak” (z jego prawej strony). Na najmłodszych i wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z nartami, czeka stok szkoleniowy i 70-metrowy orczyk, a także Park Kubusia. Wspomnieć wypada i o tym, że od górnej stacji głównego wyciągu wytyczono 7-kilometrową trasę dla tych wszystkich, którzy na nartach lubią biegać. A przecież nie można zapomnieć o niesamowitym widoku na zamek w Niedzicy, potężną zaporę na Dunajcu, a także pienińskie i tatrzańskie szczyty. Stok zajmuje fragment granicznego szczytu Sosny, należącego do Magury Spiskiej. Do granicy ze Słowacją stąd tylko parę minut.

mapa stacji narciarskiej Polana Sosny

piktogram parkingpiktogram naśnieżany stokpiktogram oświetlony stokpiktogram restauracjapiktogram trasy dla snowboardupiktogram szkółka narciarskapiktogram tor saneczkowypiktogram wypożyczalnia sprzętupiktogram wyciąg orczykowypiktogram trasa narciarstwa biegowego

 

Wyciągi

  TYP NAZWA DŁUGOŚĆ RÓŻNICA WZNIESIEŃ PRZEPUSTOWOŚĆ
1 orczykowy "A" 400 96 750
2 orczykowy "B" 70 25 520
3 orczykowy "C" 300 78 520

 


Brak obiektów w wybranej kategorii.