Facebook link

Dulowa - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Dulowa

Dulowa

warsztaty z wikliny w zagrodzie edukacyjnej
32-545 Dulowa
Dulowa – Zaginiona Wioska to niewielka miejscowość w Małopolsce, która jako jedna z kilku „miejsc z charakterem” podjęła się wdrożenia na swoim terenie idei wioski tematycznej, co pozwala jej wyróżnić się spośród innych interesujących miejsc. Tematy wiosek wybrali sami mieszkańcy w oparciu o naturalne zasoby swoich wsi.

Dulowa położona w zachodniej części Małopolski to miejscowość, w której podobno najlepiej rozpocząć poszukiwania na śladów Atlantydy, jak również zaginionej Troi.
Niegdyś w okolicach Puszczy Dulowskiej niedaleko Trzebini istniała wieś, o której słuch zaginął. Wraz ze wsią zniknęły zwyczaje i dawne zawody. W Dulowej postanowiono je odtworzyć i zaprosić turystów do poznawania dawnego dziedzictwa wsi. Warsztaty z zielarką, tworzenie z drewna, tłoczenie soków i zwiedzanie Kamiennego Szlaku Zaginionych Zawodów, a także regionalna kuchnia czekają na wszystkich, którzy zechcą odwiedzić i poznać Dulową.  W wiosce znajduje się stary, omszały młyn z wielkim młyńskim kołem zapomniany szlachecki folwark. Malownicze ścieżki, liczne jary, wąwozy zapraszają do samodzielnych spacerów. Warto odwiedzić również pobliskie relaksowisko Red Raj w Młoszowej z licznymi atrakcjami dla dzieci, takimi jak park linowy i zwierzęta.

W Dulowej w ramach Miejscowości Tematycznej zostały utworzone tzw. questy.