Orawa i Beskid Żywiecki - aktywny wypoczynek wśród gór

Z Babiej Góry do Zawoi
Główny ośrodek narciarski w rejonie to Zawoja, jednak największą popularnością cieszy się ośrodek Mosorny Groń. To tam początkujący entuzjaści sportów zimowych mogą szlifować swoje umiejętności w szkółce narciarskiej, a weterani narciarstwa i snowboardu szaleć do późnych godzin wieczornych na ośnieżonych stokach. Warto dodać, że stacja posiada licencję FIS umożliwiającą rozgrywanie krajowych i międzynarodowych zawodów narciarskich, a sam ośrodek zachęca do organizowania własnych imprez sportowych. 

Mosorny Groń czynny jest o każdej porze roku. My w szczególności polecamy złotą jesień, którą charakteryzuje mniejszy ruch turystyczny, a widok gór mieniących się w różnych kolorach zapiera dech w piersiach. Podziwianie tych fantastycznych krajobrazów z pewnością ułatwi skorzystanie z wyciągu “Baca” albo zespół wyciągów “Wojtek”. 

Zimą szczególnie polecamy wędrówki po szlakach turystycznych na rakietach śnieżnych oraz wycieczki skiturowe. Beskid Żywiecki stwarza fantastyczne warunki do tego typu aktywności: piękne krajobrazy, dziewicze tereny, z dala od zatłoczonych stoków narciarskich i miejskiego zgiełku. 

Fani sportów ekstremalnych mogą skorzystać z oferty downhillowej na Mosornym Groniu. Beskid Żywiecki jest wspaniałym miejscem do biegania - zwłaszcza wiosną i jesienią, gdy szlaki są mniej uczęszczane przez turystów, co daje dogodne warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu. Warto nadmienić, że pod Babią Górą organizowana jest cykliczna impreza dla biegaczy alpejskich - “Festiwal Biegów Alpejskich”.

Skorzystaj z Wyszukiwarki i odkrywaj regiony lub przeglądaj Powiązane Treści.

Multimedia