Odkryj Małopolskę z Małopolskim Systemem Informacji Turystycznej!

Kolaż zdjęć przedstawiających wybrane miejscowości, w których znajdują się punkty informacji turystycznej MSIT: Tarnów, Wadowice, Olkusz, Miechów
Jeśli planujecie podróże, krótkie weekendowe wycieczki lub dłuższe urlopy, zachęcamy do wybrania Małopolski. Dzięki Małopolskiemu Systemowi Informacji Turystycznej „MSIT” w każdej chwili dowiecie się co warto zobaczyć w okolicy, gdzie się zatrzymać, zjeść lub w razie potrzeby uzyskać niezbędną pomoc. W ramach Systemu, specjalnie z myślą o turystach odwiedzających region, funkcjonuje ponad 30 Punktów Informacji Turystycznej, portal visitmalopolska.pl oraz aplikacja mobilna VisitMałopolska, którą bezpłatnie, w każdej chwili możecie pobrać na swoje smartfony.

Małopolska to region o wyjątkowym potencjale turystycznym, ze względu na różnorodność atrakcji kulturowych, historycznych, jak również przyrodniczych. Stolica Województwa Małopolskiego -  Kraków, jest najliczniej odwiedzanym przez turystów polskim miastem, które oferuje wiele ciekawych miejsc, budowli i światowej klasy zabytków. Urokliwe miasta, wsie i miasteczka. Zamki, dwory, sanktuaria i skanseny. Dwie unikatowe kopalnie soli i dziesięć uzdrowisk. Sześć parków narodowych, z Tatrzańskim na czele, jedenaście parków krajobrazowych i liczne rezerwaty przyrody. Województwo Małopolskie to również wiele ciekawych wydarzeń o charakterze kulturalnym, które przyciągaj rzesze turystów z kraju oraz z zagranicy. Potencjał turystyczny Małopolski można rozpatrywać w skali nie tylko ogólnopolskiej, ale również europejskiej. Małopolska należy do województw posiadających największy potencjał do rozwoju turystyki. Atrakcje turystyczne zlokalizowane w regionie stanowią jedną z najciekawszych destynacji w Polsce, nie tylko dla turysty z Polski, ale także z zagranicy.

MSIT to nowoczesna platforma kreowania ruchu turystycznego, a także profesjonalne narzędzie do promocji oferty turystycznej Małopolski. Obecnie system zrzesza ponad 30 Punktów Informacji Turystycznej z całej Małopolski, w Andrychowie, Bieczu, Bochni, Bukownie, Chrzanowie, Krakowie, Krościenku n/Dunajcem, Krynicy-Zdroju, Limanowej, Miechowie, Muszynie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Ochotnicy Górnej, Olkuszu, Oświęcimiu, Pogorzycach, Rabce-Zdroju, Suchej Beskidzkiej, Tarnowie, Tuchowie, Wadowicach, Wieliczce, Wiśniowej, Wygiełzowie oraz Zakopanem.  Przywita Was tam uprzejmy personel doskonale poinformowany o najciekawszych atrakcjach odwiedzanego miejsca, gotowy pomóc w każdej sytuacji. W Punktach możecie nieodpłatnie skorzystać z przewodników, folderów, map i informatorów. Z pewnością będą pomocne w podróży. 

Kolaż 4 zdjęć przedstawiających obsługę klienta w punktach informacji turystycznej MSIT

Bieżący dostęp do potrzebnych informacji o atrakcjach turystycznych i ofercie kulturalnej Małopolski zapewnia portal visitmalopolska.pl i wygodna, darmowa aplikacja na urządzenia mobilne – VisitMałopolska. Na portalu znajdziecie opisy wartych odwiedzenia miejsc i szlaków turystycznych, pomysły na wycieczki, mapy, wskazówki, inspirujące zdjęcia i wirtualne spacery po najciekawszych obiektach turystycznych. Aplikację polecamy szczególnie wielbicielom nowoczesnego zwiedzania i nowinek technologicznych. Dzięki aplikacji i włączonej funkcji bluetooth na naszym smartfonie zwiedzając 181 obiektów turystycznych na terenie całego regionu odbierzemy sygnały z 1000 beaconów, które współdziałając z aplikacją mobilną VisitMałopolska zamienią naszą wycieczkę w niezwykłą przygodę z pogranicza świata realnego i wirtualnego. Czym są tajemnicze beacony? Beacon (z języka angielskiego latarnia) to urządzenie wysyłające sygnał odbierany przez aplikację mobilną i niczym latarnia „oświetla” drogę turysty wśród kolejnych eksponatów. Osoba poruszająca się po muzeum, gdy zbliży się do danej atrakcji jest informowana o szczegółach oglądanego przedmiotu. Na ekranie telefonu można przeczytać jego opis, zobaczyć zdjęcie, czy obejrzeć materiał filmowy. O zamontowaniu w danym obiekcie beaconów informuje tabliczka informacyjna przy wejściu. Wszystkie te narzędzie zapewniają szybki i wygodny dostęp do potrzebnych informacji w dowolnym momencie Waszej podróży. Z szerokiego wachlarza możliwości każdy może wybrać preferowaną przez siebie formę dostępu do najnowszych informacji. 

Podróżowanie z MSIT nigdy nie było prostsze, dlatego już dziś zaplanujcie podróż do Małopolski!