Atrás

Powstanie 5 km nowej trasy rowerowej w ramach CAW Nowy Sącz

Powstanie 5 km nowej trasy rowerowej w ramach CAW Nowy Sącz

Wizualizacja przebiegu CAW Nowy Sącz
Do trzech razy sztuka jak to mawiają, ale tym razem udało się rozstrzygnąć przetarg na pierwszy (i najważniejszy) etap prac przy budowie pięciokilometrowej ścieżki turystycznej wzdłuż obu brzegów rzeki Kamienicy w Nowym Sączu, w ramach kolejnego już Centrum Aktywnego Wypoczynku (CAW) na Sądecczyźnie. 

To kolejny CAW za których budowę odpowiada Fundacja Sądecka. Do tej pory powstały już centra w Łącku, Starym Sączu (przy VeloDunajec) oraz Bobowej. W planach jest jeszcze kolejny w Świniarsku (na lewobrzeżnych wałach Dunajca) 

Wykonawca zadeklarował wykonania nowych ścieżek wzdłuż Kamienicy do sierpnia 2019 r. Będzie więc co zwiedzać przy okazji doglądania świeżych odcinków VeloDunajec oraz EuroVelo11. Dla przypomnienia w ramach wspólnego przebiegu tych tras trwa budowa nowej kładki rowerowej przy ujściu Kamienicy do Dunajca oraz powstaje odcinek pod remontowanym mostem drogowym nad Dunajcem. 

Mam nadziej, że miasto Nowy Sącz nie poprzestanie na tym pierwszym etapie budowy i w przyszłości zadba o podciągnięcie trasy nad Kamienicą aż do jej styku z Dunajcem i powstającymi tu trasami w ramach projektu VeloMałopolska. Na chwilę obecną zabraknie niewiele już braknie żeby mieć spójną trasę rowerową wyprowadzającą ruch rowerowy z centrum Nowego Sącza w stronę Krynicy.

Źródło grafik UM Nowy Sącz